Wakacje nad morzem   Recently updated !


Ciągle piszemy o górach, a może warto zwrócić się w stronę morza? Co zrobić, żeby wakacje nad morzem były udane?

Wakacje nad morzem Przede wszystkim 70% sukcesu zależy od pogody. Ale poza tym nad morzem jest wiele atrakcji oraz możliwość aktywnego odpoczynku. Plaże nadmorskich miejscowość są największym atutem tych miejsc.

Jeżeli są brzydkie, zaniedbane to wyjazd traci wiele ze swojego uroku. np. Dziwnów posiada bardzo dobre warunki do opalania się. Często plaże są strzeżone, mają naturalny pas wydm i lasów (oddzielając od lądu plaże i ląd od wiatru i piasku). Powstają deptaki/promenady spacerowo – widokowe. Domek nad morzem jest dobrą alternatywą do pokoi.

Wracając do plaży to nasze plaże są często szerokie i czysta o jasnym (biało-żółtym), drobnym piasku – dla dzieci to raj zabaw. Można spotkać na plaży przygotowane dla najmłodszych atrakcje w postaci – zjeżdżalnie wodne jak i dmuchane zamki itp. do skakania. Wiele miejscowości nadmorskich posiada domki do wynajęcia blisko plaży, co ułatwia przemieszczanie się całych rodzin ze sprzętem plażowym. Niektóre regiony mają własne porty rybackie w których stoją kutry rybackie.

Często słyszy się głosy rodzin, wyjeżdżających z dzieci – „dla dzieci wystarczy woda i piasek„. Zabawa od rana do wieczora!

Osoby ceniące spokój powinny wybierać bardziej ustronne miejsca, z dala od dzieci i dużych skupisk ludzkich. Wbrew opinii są jeszcze takie miejsca, gdzie nawet w sezonie jest spokojnie i cicho. Nie ma zapachów ze smażalni głośnej muzyki dyskotek, barów itp.