Pokoje w dobrych miejscach Tatry – Zakopane


Bardzo podoba mi się Zakopane i jego część Jaszczurówka. Jest to dzielnica Zakopanego położona we wschodniej części przy ulicy O. Balzera , ok. 4km od centrum Zakopanego. Dalej Jaszczurówka położona jest przy Dolinie Olczyskiej, do której prowadzi zielony szlak turystyczny. Kiedyś, historycznie Jaszczurówka należała do Poronina. Pierwsze baseny powstały w Jaszczurówce na początku lat 1860. Kiedy temperatura wód termalnych spadła do ok. 19C po działaniach wiertniczych, przez co połączono źródła termalne z Olczyskim Potoku. Dziś baseny są nieczynne, a ich tereny zostały wykupione od miasta przez Tatrzański Park Narodowy, który tworzy na ich terenie ośrodek edukacyjny.
Warto spacerować również po szlaku turystycznym od Jaszczurówki, Doliną Olczyską na Olczyską Polanę, stąd dalej na Wielki Kopieniec i Toporową Cyrhlę.

Bardzo ładna trasa, malownicza i krajobrazowo poznawcza dla Turystów, chcących prowadzić aktywny odpoczynek. Ważną sprawą jest wybranie dobrych pokoi, tanich i wolnych noclegów na wczasy. Wybór jaki mamy jest spory i zróżnicowany pod względem następujących kryteriów.
Zapraszam do szukania fajnych noclegów w okazyjnie cenie. Wiele atrakcji powstaje na podhalu w tym Białka Tatrzańska przyciągą basenami, wyciągami narciarskimi. Powstały nowe hotele w górach – a to wszystko dla Turystów spragnionych komfortu i atrakcji podczas wypoczynku.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś jadąc do Zakopanego Zakopianką na wysokości skrętu: na Poronin, Murzasichle i Bukowiny Tatrzańskiej tworzyły się korki na przejeździe kolejowym. To była masakra. Czy ten problem został rozwiązany tego nie wiem.