Hel cały półwysep jest piękny


Kiedy już przybywamy do upragnionego miejsca turystycznego – Helu warto zostawiać swoje rzeczy na kwaterze i udać się na pierwszy spacer nad morze. Czyli przywitać się z naszym morzem.

Myślę, że każdy urlopowicz, który przyjedzie do tej miejscowości nad morskiej odczuje różnicę klimatyczne. Bardzo dobrym klimatycznie i turystycznie regionem urlopu jest nasz Półwysep Helski, który od Władysławowa do Helu ma około 40km. Cały ten odcinek można przejść bez problemu na pieszo. Choć wysiadając w Helu na 100% znajdziemy piękne plaże, dobrze przygotowane ścieżki spacerowe i rowerowe. Do tego możemy wybierać stronę do spacerów są aż 3 strony (od Zatoki Puckiej lub otwartego Morza Bałtyckiego).

Tenże Półwysep posiada oprócz wielu pokoi i kwater, pól namiotowych, atrakcje militarne bunkry, fortyfikacje, działa ogniowe oraz wiele innych miejsc (latarnia morska) – a w samym Helu zbudowano fokarium. Noclegi na półwyspie dostępne są w różnym standardzie od kwater po 25PLN do ładnie wyposażonych hoteli.

Dzisiaj dostać na Hel nie jest problemem, gdyż można, dojechać pociągiem, swoim samochodem, busem, albo stateczkiem turystycznym np. z Trójmiasta, więc wybór spory.

Oczywiście Zatoka Pucka ma jeszcze dobry element do uprawiania sportów wodnych. Ogromny raj dla wodniaków!