Zakopane duże atrakcje


Zespół kompleksowy Średniej Krokwi w Zakopanem to skocznie narciarskie wybudowane obok siebie w nomenklaturze sportowej o punktach konstrukcyjnych K85 (HS94), 65 (HS72) i 35 (HS38). Kompleks trzech skoczni wybudowano w 1950 roku. Na największej skoczni – Średniej Krokwi, odbywały się m.in. mistrzostwa świata, konkursy, czy wielokrotnie mistrzostwa Polski. Na mniejszej skoczni tj. Małej Krokwi (K65) oraz Maleńkiej Krokwi (K35) do dzisiaj często rozgrywane są zawody młodych skoczków.

Skocznie pokrywa igielit, a w 2002 roku wymieniono go na nowy. Przez pewien czas obok Maleńkiej Krokwi istniała także skocznia K30 Malutka Krokiew, lecz w 2004 roku jej rozbieg został rozebrany. Do rekordzistów w długości skoku na Średniej Krokwi należy Łukasz Rutkowski, który osiągnął skok o długość 94m. W pobliżu kompleksu narciarskiego znajdują się jeszcze dwie inne skocznie, a jest to – Wielka Krokiew oraz Adaś. W pobliżu skoczni jest wiele fajnych, na każdą kieszeń noclegów. Pokoje są czyste, zadbane i często Gospodarze oprócz noclegów proponują własne wyżywienie.

Zakopane jest dobrym miejscem do odpoczynku, bo łączy w sobie dwie funkcje – miasto z jego ruchem i dynamizmem oraz Parkiem Narodowym. Bardzo łatwo można wyjść z kwatery i udać się np. do Doliny Strążyskiej lub Doliny Białego, gdzie jest dużo ciszy i świeżego powietrza.